تبلیغات
استقلال ابی - قلعه نویی:بازیکنان استقلال بیشتر از من پول گرفته‌اند/شاید اشتباهم آسیایی کردن تراکتور بود

قلعه نویی:بازیکنان استقلال بیشتر از من پول گرفته‌اند/شاید اشتباهم آسیایی کردن تراکتور بود

یکشنبه ششم مردادماه سال 1392 ساعت 14 و 21 دقیقه و 07 ثانیهنویسنده : پسرتاجی

 
امیر قلعه‌نویی نشست مطبوعاتی خود بعد از برتری 2 بر یک مقابل گسترش فولاد را با تقدیر از خبرنگاران تبریزی به دلیل احترام به پیشکسوتان آغاز کرد و سپس اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم بازی مقابل گسترش فولاد را ببریم. این دیدار نخستین بازی ما در لیگ بود و همین موضوع بر کیفیت بازی تاثیر گذاشته بود. شاید کمی ناهماهنگی وجود داشت و ما آن شرایط آرمانی را نداشتیم اما خدا را شاکرم که توانستیم بازی را ببریم.

وی ادامه داد: گسترش فولاد تیمی جوان و با انگیزه است که به طور قطع مقابل استقلال نیز با توجه به پخش مستقیم بازی انگیزه مضاعف داشت. من به خطیبی تبریک می‌گویم چرا که با تعدادی جوان گمنام تیم خوبی را تشکیل داده است. البته معتقدم گسترش فولاد در ادامه لیگ شرایط سختی خواهد داشت.

 سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: برای مشخص شدن شرایط تیم‌ها باید تا هفته پنجم صبر کرد اما شاید خطیبی بدشانسی آورده که تیم او در 3،4 هفته ابتدایی لیگ برتر با قرعه سختی روبه‌رو شده است. البته امروز اگر آرش برهانی دقت می‌کرد ما کارمان به اینجا نمی‌رسید. برهانی امروز نه یک موقعیت بلکه 3 موقعیت تک‌به‌تک را از دست داد. در مورد گل هم که اصلا متوجه نشدم چگونه آن توپ وارد دروازه استقلال شد اما در مجموع خوشحالم که 3 امتیاز را گرفتیم.

 قلعه‌نویی درباره بازیکنان تازه‌وارد استقلال گفت: طبیعی است که آنها به زمان بیشتری احتیاج دارند. البته پژمان نوری فصل گذشته در شرایط بازی بوده اما قاضی و جمشیدیان این شرایط را نداشتند و بازی‌به‌بازی بهتر خواهند شد. وی درباره وضعیت جواد نکونام با استقلال خاطر نشان کرد: نکونام مسئله‌ای ندارد و 2 جلسه هم در تمرینات ما حاضر شده است. اما چون از تمرینات و شرایط آمادگی به دور بود در این بازی او را نداشتیم.

 سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود نکونام تا زمان پرداخت مطالباتش برای استقلال بازی نخواهد کرد، گفت: تا 2 روز پیش که چنین خبری نبود و شاید دیروز اتفاق جدیدی افتاده است. من اعتقاد دارم که جواد نکونام برای فوتبال ملی ما و استقلال زحمت کشیده است وخودش هم دوست دارد تا در تیم ما بماند.

 قلعه‌نویی ادامه داد: این داستان بی‌پولی و مطالبات بازیکنان هم همواره مطرح بوده و مسئولان همه تلاش خود را می‌کنند تا آن را برطرف کنند اما باید بگویم بسیاری از بازیکنان از من قلعه‌نویی بیشتر پول گرفته‌اند. اکنون باید بیایم و بگویم تا پولم را ندهند بر سر کار نمی‌آیم؟ من برای هواداران و به عشق استقلال است که کار خود را انجام می‌دهم و اطمینان می‌دهم جواد نیز به خاطر مسائل مالی این کار را نمی‌کند. وی درباره وضعیت احمد جمشیدیان نیز گفت:‌ صددرصد جمشیدیان می‌تواند به تیم ما کمک کند و قرار است بازیکن دیگری هم به ما ملحق شود البته گویا آمدن کرار منع قانونی پیدا کرده است. اما به هر حال من 2 سال است که احمد جمشیدیان را می‌شناسم و معتقدم که اگر او به شرایط آرمانی برسد به ما کمک زیادی خواهد کرد.

 سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی پیرامون زمان حضورش در تراکتورسازی تصریح کرد: زمانی که از تراکتورسازی رفتم فهرست بازیکنان مورد نظر خود را به باشگاه داده بودم. این نشان می‌دهد که من می‌خواستم در تراکتورسازی بمانم در واقع با توجه به فهرستی که برای سال دوم داده بودم باید بگویم که من 2 بار تراکتورسازی را آسیایی کردم.

 قلعه‌نویی درباره شعاری که برخی تماشاگران تبریزی علیه او سر دادند، خاطرنشان کرد: من این شعارها را به حساب سرهنگ جعفری و مردم آذربایجان نمی‌گذارم. به هر حال همه افراد از نظر خانوادگی در یک سطح نیستند و عده‌ای هم آمدند این صحبت‌ها را مطرح کردند. در حالی که برخی آذری‌ها خارج از ایران به خاطر دوران حضورم در تراکتور از من تشکر کردند، این ارزشها را نباید با رفتار اینچنین افرادی مقایسه کرد. وی ادامه داد: این مسائل را نباید به حساب مردم آذربایجان گذاشت. شاید من اشتباه کردم که تراکتورسازی را آسیایی کردم اما حتی اگر تنها یک آذری از من راضی باشد همان برای من کافی است. در اینگونه مسائل قشر باسواد ملاک هستند. ضمن آنکه وقتی 10 هفته توسط این افراد علیه من شعار داده می‌شود مشخص است که کار آنها خودجوش بوده و خط‌دهی در کار نبوده است.

 سرمربی استقلال در ادامه اظهار داشت:‌همانطور که اشاره کردم در پایان سال اول حضورم در تراکتورسازی فهرست بازیکنان را به باشگاه دادم که بر اساس همان فهرست تراکتورسازی بسته شد و توانست در سال دوم هم آسیایی شود.

 قلعه‌نویی درباره اینکه شعار تماشاگران تبریزی به دلیل رفتن برخی بازیکنان از تراکتورسازی به استقلال مانند توزی بوده است، تصریح کرد: توزی خودش در سال اول هم مایل به ماندن در تبریز نبود و من او را نگه داشتم. سال بعد هم که به استقلال آمد تیم را ترک کرد، چرا که او اخلاق خاص خودش را دارد.

 وی سپس خطاب به خبرنگاران تبریزی گفت: دلیل شعارهای امروز به خاطر توزی بوده است؟ سرمربی استقلال در مورد استفاده از ساموئل به جای جباری نیز خاطرنشان کرد: ساموئل هم‌پست جباری نیست. ساموئل در تیم ما هافبک دفاعی بود در حالی که مجتبی جباری رو به جلو بازی می‌کند و به هیچ عنوان حضور این 2 بازیکن در زمین ربطی به هم ندارد اما همانطور که گفتم ما خلأ نبودن جباری را هم احساس می‌کنیم.

 وی درباره رسول خطیبی سرمربی گسترش فولاد تبریز نیز گفت: من با رسول در استقلال کار نکردم اما او در تیم ملی به عنوان بازیکن من حضور داشت و بازیکن بسیار خوبی بود. شاید من در آن سال‌ها به خاطر رسول تحت فشار بودم و خاطره‌ای که از او دارم پنالتی جام ملت‌های آسیاست اما خوشحالم که سرمایه جوانی به نام رسول خطیبی به فوتبال ما معرفی شده و در کنار آن باید از زنوزی، حسین‌زاده و سمندر که با سرمایه خصوصی به فوتبال ما کمک می‌کنند تشکر کنم.

 سرمربی استقلال ادامه داد: رسول خطیبی از مربیان خوش‌فکر فوتبال ما خواهد بود که در آینده می‌تواند موفق باشد. قلعه‌نویی در پاسخ به خبرنگاری که از توهین به آذری‌زبان‌ها در ورزشگاه‌های دیگر گلایه داشت، خاطرنشان کرد: زمانی که من در تراکتورسازی بودم مقابل استقلال و پرسپولیس بازی کردم شاید در آن زمان به من حمله می‌شد اما خدا شاهد است که ضد مردم آذربایجان شعاری داده نشد. اصل چنین کاری محکوم است چرا که آذربایجان جزئی از تاریخ ایران است و نمی‌شود نامی از ایران ببریم و اسمی از آذربایجان به میان نیاید. وی ادامه داد: آذربایجان شخصیت‌های بزرگی چون ستارخان، باقرخان و استاد شهریار دارد و به هر حال زمانی که من در تراکتورسازی بودم در ورزشگاهی به مردم خوب آذربایجان توهین نشد. سرمربی استقلال درباره اینکه تیمش دروازه‌بان دوم ندارد اظهار داشت: استقلال یکی از بهترین سرمایه‌های دروازه‌بانی را دارد. بازی استقلال و دیناموکیف را اگر مشاهده کنید ارزش‌های حسینی دروازه‌بان دوم استقلال مشخص می‌شود. او از سرمایه‌های آینده فوتبال ماست و عملکردش مانند عابدزاده است.

 قلعه‌نویی ادامه داد: در هیچ جای دنیا روی 2 نفر دروازه‌بان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. فصل گذشته در تیم بایرن مونیخ شاهد بودید که در تمامی بازی‌ها یک دروازه‌بان حضور داشت و حتی در بازی‌های ساده نیز خبری از دروازه‌بان دوم نبود. وی در مورد حضور استقلالی‌ها در تیم ملی گفت: هم تیم استقلال و هم فکر استقلال به رفتن تیم ملی به جام جهانی کمک کرد. بچه‌های ما آنقدر که به تیم ملی عرق دارند نسبت به استقلال هم همینطور هستند. تیم ما تنها تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیاست و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا موفق باشیم.

 سرمربی استقلال در مورد حفظ قهرمانی و موفقیت در جام باشگاه‌های آسیا نیز گفت:‌ما هدفمند هستیم. روزهایی که در تراکتورسازی بودیم و بعد از آن در سپاهان هم به دنبال حفظ عنوان قهرمانی بودیم که در اصفهان با لطف خدا و کمک اهل بیت توانستیم 2 بار این عنوان را به دست آوریم. برای ما اول قهرمانی در لیگ مهم است سپس حضور موفق در آسیا و بعد از آن درخشش در جام حذفی. باید فضا را به نحوی آماده کنیم تا بازیکنان اهمیت این اولویت‌بندی را بدانند. کار بسیار حساس است و باید با برنامه پیش برویم.
آخرین ویرایش: - -

 
دوشنبه سی ام مردادماه سال 1396 ساعت 12 و 55 دقیقه و 08 ثانیه
I am truly grateful to the owner of this web page who has
shared this impressive article at at this time.
دوشنبه شانزدهم مردادماه سال 1396 ساعت 04 و 18 دقیقه و 04 ثانیه
Thanks for the auspicious writeup. It in fact was once
a enjoyment account it. Look complex to more delivered agreeable from you!
By the way, how can we keep up a correspondence?
یکشنبه پانزدهم مردادماه سال 1396 ساعت 12 و 37 دقیقه و 48 ثانیه
great publish, very informative. I wonder why the opposite experts of this sector don't realize this.

You should proceed your writing. I'm confident, you have a great readers'
base already!
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 ساعت 05 و 36 دقیقه و 57 ثانیه
Amazing things here. I am very satisfied to look your article.

Thank you a lot and I'm taking a look ahead to contact you.
Will you kindly drop me a mail?
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1396 ساعت 09 و 24 دقیقه و 14 ثانیه
I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem.
You are incredible! Thanks!
دوشنبه بیست و یکم فروردینماه سال 1396 ساعت 19 و 02 دقیقه و 51 ثانیه
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a
amusement account it. Look advanced to far added agreeable
from you! However, how could we communicate?
یکشنبه بیستم فروردینماه سال 1396 ساعت 04 و 05 دقیقه و 05 ثانیه
Heya i am for the first time here. I found this board and I
find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you aided me.
سه شنبه پانزدهم فروردینماه سال 1396 ساعت 10 و 18 دقیقه و 47 ثانیه
Wow, this post is good, my sister is analyzing such things, therefore I
am going to let know her.
یکشنبه سیزدهم فروردینماه سال 1396 ساعت 18 و 09 دقیقه و 33 ثانیه
Hey very interesting blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر