تبلیغات
استقلال ابی - صعود تیم ملی به جام جهانی نشان داد بهترین فدراسیون آسیا هستیم
نشست هیات رییسه این فدراسیون صبح امروز (سه شنبه) با حضورعلی كفاشیان، مهدی محمد نبی، محمدهادی آیت اللهی،مهدی تاج،غلامرضا بهروان، علیرضا رحیمی، فریدون اصفهانیان، شهاب الدین عزیزی خادم، حیدر بهاروند و امیر حسین حسینی برگزار شد

در آغاز این نشست كفاشیان گزارشی از عملكرد فدراسیون فوتبال در ماه های اخیر ارائه كرد. 
كفاشیان در این نشست گفت: صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی بر عملكرد موفق فدراسیون در چند سال گذشته صحه گذاشت. در این مدت دو بار به عنوان بهترین فدراسیون آسیا و دو بار به عنوان كاندیدای بهترین فدراسیون انتخاب شدیم كه این انتخاب نقد و صحبت های حاشیه ای زیادی را به همراه داشت و حتی در برخی از برنامه های تلویزیونی با ایجاد مسابقه پیامكی، موفقیت و عنوان برتر فدراسیون را با عنوان كردن مطالبی چون لابی و رفاقت زیر سوال بردند. با این وجود بار دیگر صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی برترین بودن فدراسیون فوتبال ایران در آسیا را تاكید كرد. 
وی ادامه داد: اگردر فدراسیون های عضو فیفا فقط بخواهیم به رشته های ورزشی و زیر مجموعه آنها نگاهی گذرا داشته باشیم، متوجه می شویم كه فوتبال ساحلی، فوتسال، بخش زنان و تیم های پایه به عنوان زیر مجموعه های رشته ای این فدراسیون ها هستند كه خوشبختانه فدراسیون فوتبال ایران در تمامی رده ها به جز رده سنی جوانان، موفق بوده و نتایج درخشانی كسب كرده است. 
كفاشیان گفت: در رشته فوتبال ساحلی پس از كسب عنوان قهرمانی بازی های آسیایی، غرب آسیا و مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در جام جهانی تاهیتی را كسب كردیم. در رده سنی نوجوانان نیز به رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۳ امارات صعود كردیم. در فوتسال نیز همیشه قهرمان یا نایب قهرمان آسیا بوده ایم. در تیم های ملی بانوان نیز نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته و به مراحل بالاتر مسابقات قهرمانی آسیا راه یافته ایم. 
وی خاطرنشان كرد: تیم ژاپن در رده جوانان و كره جنوبی در رده نوجوانان جام جهانی حضور ندارند و با یك مقایسه كوتاه می توان فهمید كه ایران در تمامی رده ها موفق بوده كه تمامی این اتفاقات به انسجام و همدلی اعضای فدراسیون، هیات رییسه، هیات های فوتبال استان ها و باشگاه ها مربوط می شود. 
رییس فدراسیون فوتبال گفت: خوشحالم با رفتن تیم ملی به جام جهانی موج شادی در بین مردم ایجاد شد و حمایت مسئولان نظام و مهمتر از همه پیام رهبر معظم انقلاب باعث دلگرمی ما شد. وجود این فضای خوب، بی شك باعث رشد هر چه بیشتر فوتبال ایران خواهد بود كه همه این اتفاقات را مدیون لطف خداوند هستیم. امیدوارم با صبر، مقاومت و ممارست در مدت باقی مانده، عملكرد بهتری داشته باشیم. 
وی درباره میزبانی های ایران برای مسابقات آسیایی گفت: ایران میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان و ۱۵ سال را در تهران ومشهد بر عهده داشته و به بهترین شكل ممكن مسابقات را برگزار كردیم كه این امر رضایت، تقدیر و تشكر كنفدراسیون فوتبال آسیا را به همراه داشت. ضمن اینكه مهرماه میزبان مسابقات زیر ۱۹ سال به میزبانی كرمان هستیم و درخواست های میزبانی دیگری را به كنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال كرده ایم. 
كفاشیان اظهار داشت: نباید مغرور شویم و با اتحاد و همدلی با یكدیگر به فوتبال كمك كنیم و همه باید بدانیم كه همه چیز در فوتبال توسط اعضای مجمع مشخص خواهد شد. از مهدی محمد نبی و مهدی تاج میخواهم تا هر چه زودتر برنامه ریزی های خود را برای برگزاری مجامع سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام دهند. بر همین اساس باید پس از اتمام سال مالی، ابتدا مجمع سازمان لیگ برتر و سپس مجمع فدراسیون فوتبال برگزار شود. در مدیریت فوتبال با هیچ فردی عهد اخوت نبسته ایم و معتقدم این اعضای مجمع هستند كه تصمیم نهایی را می گیرند. 
وی گفت: از سازمان لیگ، مسئولان و كاركنان فدراسیون فوتبال، كمیته های انضباطی، استیناف و كمیته اخلاق تشكرمی كنم. این كمیته ها با تصمیم های جدی كه در رابطه با اتفاقاتی كه بین برخی از تیم های لیگ دسته اول رخ داده بود، برخورد قاطعی داشته و بهترین تصمیم را گرفتند كه این امر نشان از اقتدار برای ایجاد فضای فوتبال پاك دارد. 
رییس فدراسیون فوتبال در ادامه به نشست های خود با سپ بلاتر و شیخ سلمان اشاره كرد و گفت: در نشستی كه به همراه محمد نبی با بلاتر داشتیم، علاوه برگزارشی از روند فعالیتهای فدراسیون فوتبال ایران، از وی خواستیم تا در ۵ و ۶ نوامبر (۱۴ و ۱۵آبان) در تهران حضور داشته باشد تا شاهد برگزاری همایش بین المللی علم و فوتبال باشد. همچنین در نشستی كه چند روز قبل با شیخ سلمان رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا داشتم قرار شد شهریور ماه سفری به تهران داشته باشد و آمادگی خود را برای حضور در همایش بین المللی علم و فوتبال هم اعلام كرد. 
وی افزود: در جلسه ای كه با شیخ سلمان برگزار كردم پیشنهاد تشكیل كارگروه كشورهای منطقه آسیایی میانه كه شامل ۶ كشور هستند را به ایران دادند تا با برگزاری جلسه های متعدد با محوریت ایران بتوانیم با قدرت هر چه بیشتر برای رشد این ورزش گام برداریم. معتقدم این امر فرصت مناسبی است تا با انسجام به اهداف خود كه همانا رشد و گسترش فوتبال است، برسیم. 
كفاشیان در ادامه با اشاره به نشست خود با رییس جمهوری گفت: دكتر احمدی نژاد از ما خواست تا برنامه های فدراسیون و تیم ملی را آماده و برایشان ارسال كنیم تا آنها را تصویب و برای رسیدن به اهدافمان ما را كمك كنند. 
وی از عملكرد تیم ملی فوتسال زنان و مردان در بازی های داخل سالن آسیا ابراز رضایت كرد و گفت: خوشبختانه پس از برگزاری اردوها و مسابقات برون مرزی كه برای این دو تیم در نظرگرفته بودیم، نتیجه ماه ها تلاش خود را گرفته و تا به امروز پیروز میدان بوده اند. تیم ملی فوتسال بانوان با شكست تیم های قدرتمند ویتنام، تایلند، مالزی و هنگ گنك، قرار است در مرحله نیمه نهایی به مصاف اندونزی برود. تیم ملی فوتسال مردان نیز با برد پرگل برابر تیم های امارات و عراق با چین مسابقه دارد تا پس از پیروزی در این دیدار به مصاف برنده تایلند و لبنان در مرحله نیمه نهایی برود. 
رییس فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال ساحلی نیز در دو روز آینده به بلاروس سفر خواهد كرد تا در یك تورنمنت شش جانبه حضور داشته باشد و آمادگی لازم را برای حضور در رقابت های جام جهانی تاهیتی كسب كند. 
علی كفاشیان در پایان از مهدی تاج به خاطر هماهنگی با برنامه های كارلوس كی روش سرمربی تیم ملی و همچنین برنامه ریزی های سازمان لیگ برتر برای انجام مسابقات لیگ در فصل آتی تقدیر و تشكر كرد.