تبلیغات
استقلال ابی - خاطره بازی با قوچان‌نژاد/ به القاب فکر نمی‌کنم / مخلص همه منتقدانم هستم

 رضا قوچان‌نژاد‌ مرد محبوب خط حمله تیم‌ملی است؛ مردی که در مدتی کوتاه، راه صدساله را رفت. کسی رضا را اینقدر باور نداشت، وقتی به تیم‌ملی آمد. خیلی‌ها منتقدش بودند. عده‌ای می‌گفتند ارزش این‌همه رفت‌وآمد کروش را به بلژیک ندارد

اما حالا حرفشان را پس گرفته‌اند. رضا آدم مغروری نیست. با اینکه نقش انکارناپذیری در صعود به جام‌جهانی‌ داشت اما اصلاً مغرور نشده: «اگر من گل زدم کار تمام تیم بود. از من تنها تعریف نکنید.» گوچی در مورد لقب «حماسه ساز اولسان» که به او داده‌اند هم می‌گوید: «من به القاب فکر نمی‌کنم.» با درخشش قوچان‌نژاد و محبوبیتی که حالا به‌دست‌آورده، بخشی از زندگی شخصی و ورزشی او را در قالب یک مصاحبه عکس مرور می‌کنیم.

  

عاشق دیگو!

رضا قوچان نژاد

رضا عاشق مارادوناست. می‌گوید: «مارادونا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. من علاقه زیادی به او دارم. خیلی وقت‌ها فیلم‌های بازی‌هایش را نگاه می‌کنم.» به همین دلیل است که روی بازوی سمت راستش، تاتوی چهره مارادونا دیده می‌شود. رضا روی دست راستش نیز خالکوبی دارد ولی هنوز کسی نفهمیده دقیقاً چه چیزی خالکوبی شده است. برخی می‌گویند اسم خودش را نوشته.

  

فعلاً مجرد

رضا قوچان نژاد

اشتباه نکنید، این رضا قوچان‌نژاد در لباس دامادی نیست! او در واقع برای عروسی برادرش اینقدر خوش‌تیپ کرده است! خانواده رضا در هلند زندگی می‌کند و او هم، با این لباس‌های شیک به عروسی او رفته بود. رضا هنوز ازدواج نکرده اما ظاهراً قصد دارد به زودی به جرگه متأهل‌ها بپیوندد.

  

خوشحالی ماندگار

رضا قوچان نژاد

شماره هفت استاندارد لیژ در آغوش هواداران. این یکی از بهترین عکس‌های رضا با پیراهن استاندارد است. او پس از زدن گل، این‌چنین به جمع هواداران رفت و در آغوش‌شان قرار گرفت. هواداران استاندارد نیز از نوع شادی این بازیکن شدیداً به وجد آمده‌اند. رضا معمولاً برنامه خاصی برای شادی ندارد و هربار می‌خواهد از دست بازیکنان فرار کند که معمولاً نیز‌ گیر می‌افتد. این یکی از معدود دفعاتی بود که از دستشان فرار کرد!

  

پایان خوب

رضا قوچان نژاد

رضا در کنار کواشیما، گلر تیم‌ملی ژاپن. البته این گلر به احتمال فراوان در فصل آینده دیگر در استاندارد نخواهد بود. رضا و کواشیما رابطه خوبی با هم دارند. این تصویر نیز متعلق است به بازی پایان فصل استاندارد لیژ که هفت گل به حریف خود زد. رضا در این بازی ستاره بود. دو گل زد و یک پنالتی هم گرفت تا نیم‌فصل پرفراز و نشیبش را با یک بازی درخشان به پایان برساند. رضا 9 بازی برای استاندارد انجام داد و سه گل زد.

  

سوژه یک عکاس

رضا قوچان نژاد

فوتبال نمایشی در خیابان. رضا و یکی از بازیکنان سنت‌ترویدن. در زمان گرفتن این عکس، رضا هنوز از این باشگاه جدا نشده بود تا به استاندارد بیاید. یکی از عکاس‌ها با چنین سوژه‌ای رضا و همبازی‌‌اش را به خیابان کشید تا چنین عکسی از آنها گرفته شود.

  

شماره هفت

رضا قوچان نژاد

اولین روزهای ورود رضا به استانداردلیژ در زمستان گذشته. رضا که حالا بسیار پخته‌تر به نظر می‌رسید، برخلاف خیلی وقت‌ها که اخموست این‌بار خندان بود. این روزی است که او در اردوی تیم استاندارد حاضر شد و پیراهن شماره هفت را تحویل گرفت. رضا پس از آن تبدیل به شماره هفت استاندارد شد.

  

اولین روز استاندارد!

رضا قوچان نژاد

اولین روز حضور در استاندارد. او پس از اختلاف با مربی سنت‌ترویدن و همین‌طور مسئولان باشگاه، به استاندارد نقل‌مکان کرد. رضا در آن تیم خوش درخشید. در 31 مسابقه 18 گل زد ولی مسیرش به سمت استانداردلیژ کج شد. او با سروصدای زیادی به این باشگاه آمد. حتی علیه مربی‌‌اش در سنت‌ترویدن مصاحبه کرد. او در هنگام ورود به استاندارد، در ورزشگاه خانگی این تیم چند عکس یادگاری گرفت که این معروف‌ترین عکسش است.

  

می‌ماند یا می‌رود؟!

پیراهن رضا قوچان نژاد

آیا این لباس همچنان در رختکن باشگاه استانداردلیژ خواهد بود؟ پاسخ این سؤال هنوز مشخص نیست. خود رضا هم وقتی با این سؤال روبه‌رو می‌شود، به خبرورزشی می‌گوید: «هر بازیکنی دوست دارد به تیم بزرگتری برود، من هم همینطور ولی فعلاً که هیچ‌چیز معلوم نیست.»

  

شادی برنامه‌ریزی شده

رضا قوچان نژاد

خوشحالی جالب قوچان‌نژاد بعد از گل به قطر. او به سمت دوربینی که پشت دروازه بود رفت و صورتش را به آن چسباند. وقتی در این‌باره از رضا پرسیدیم، با خنده گفت: «از قبل برای این شادی گل نقشه کشیده بودم. این شادی برای یکی از دوستانم در خارج از ایران بود. گل را تقدیم به او کردم.» هنوز برای کسی مشخص نیست او این شادی را تقدیم به کدام دوستش کرد!

  

مخلص منتقدانم!

رضا قوچان نژاد و اشکان دژاگه

رضا و اشکان در کنار هم‌؛ پس از اولین حضور قوچان‌نژاد در تهران و اردوی تیم‌ملی. خیلی‌ها در آن زمان ایراد می‌گرفتند که رضا هم‌سطح مهاجم‌های لیگ‌برتر خودمان است؛ برخی از مربیان نیز مدام این جمله را تکرار می‌کردند. قوچان‌نژاد اما جواب همه آنها را در زمین داد. وقتی از رضا در این‌باره پرسیدیم، گفت: «من که روزنامه نمی‌خوانم. ولی مخلص همه منتقدانم هستم. من خیلی در روزنامه‌ها نیستم ولی ترجیح می‌دهم در زمین فوتبال حرفم را بزنم. این هم توانایی من در زمین بود که دیدید.»

  

رضا و بیت!

رضا قوچان نژاد

هدفون‌های مدرن بیت هم یکی از یارهای همیشگی رضاست. او معمولاً پیش از بازی‌ها و پس از بازی‌های تیم‌ملی این هدفون را در گوشش می‌گذارد و آهنگ‌های لایت گوش می‌دهد. در زمان سفرها نیز این هدفون‌ کنار رضاست و به نظر می‌رسد بیت و رضا، فعلاً دویار جدانشدنی هستند. قوچان‌نژاد برخلاف خیلی از بازیکنان نیز زیاد تغییر تیپ نمی‌دهد و همواره با یک کتانی سفید اسپورت، لباس‌های تیم‌ملی و یک هدفون بیت به گوش، دیده می‌شود.

  

گل تاریخی

از آن گل‌های فراموش نشدنی، یک فرار، اشتباه مدافع و شوت کاملاً فنی رضا. خیلی‌ها از او تعریف کردند؛ از خداداد عزیزی بگیرید تا وحید هاشمیان و علی دایی و... خیلی‌ها گفتند او هوشمندانه ضربه زد. یکی مثل خداداد زننده گل تاریخی به استرالیا هم گفت: «گل رضا به کره فنی‌تر از گل من به استرالیا بود.» قوچان‌نژاد با آن فرار و آن جاگذاشتن مدافع و شوتی که زد، ‌نشان داد چرا کروش اینقدر به حضورش اصرار داشت. او برای رسیدن به جام جهانی ناجی فوتبال ایران شد اما خودش از این چیزها و از این اصطلاح‌ها بدش می‌‌آید و می‌گوید: «انصاف داشته باشید. کل تیم باعث این صعود شد، نه من!» به خاطر همین چیزهاست که می‌گویند او با خیلی از بازیکنان ایرانی فرق دارد.