تبلیغات
استقلال ابی - کره جنوبی - ایران،‌ دیداری فراتر از صدرنشینی
سایت فیفا در گزارشی دیدار کره جنوبی و ایران را فراتر از صدرنشینی گروه A دانست.
در دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل هنوز سه جایگاه صعود مستقیم به این تورنمنت در منطقه آسیا باقی مانده است.در گروه A، کره جنوبی می‌تواند با یک تساوی مقابل ایران برای هشتمین بار راهی جام جهانی شود. ازبکستان هم برای رسیدن به بزرگترین تورنمنت فوتبال در دنیا باید به مصاف قطر حذف شده برود.

سایت فیفا در ادامه گزارش خود به بررسی مهم‌ترین دیدار این مرحله که بین تیم‌های کره جنوبی و ایران برگزار می‌شود پرداخت.

دیداری که در ورزشگاه اولسان مانسو برگزار خواهد شد، چیزی فراتر از مسئله صدرنشینی در گروه A آسیا است. در طول نیم قرن گذشته، این دو تیم همواره رقابت‌های بزرگی باهم برگزار کرده‌اند. 26 دیدار که 6 تای آنها در رقابت‌ برای راهیابی به جام‌های جهانی مختلف بوده است.

تیم میزبان تنها با یک تساوی راهی جام جهانی می‌شود و این موضوع، فشار را روی تیم میهمان (ایران) قرار خواهد داد. ایرانی‌ها اگر بخواهند به شکل مستقیم و بدون توجه به نتیجه سایر دیدارها راهی جام جهانی شوند، باید کره جنوبی را در خاک خودش شکست دهند. درست چهار سال پیش و در چنین مرحله‌ای، در حالی که دو تیم برای نهایی کردن جایگاه خود در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی می‌جنگیدند، کره جنوبی با تساوی یک بر یک ایران را متوقف کرد تا این تساوی تمامی امیدهای ایران را به باد دهد.

ایرانی‌ها برای این دیدار با تمامی بازیکنان خود به مصاف کره‌ای خواهند رفت که پارک جونگ‌ وو را به دلیل محرومیت و کیم نام ایل را به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارد. کواک تائه وی،‌ کاپیتان کره جنوبی که به دلیل آسیب دیدگی دیدار با ازبکستان را از دست داده بود به این دیدار خواهد رسید.