تبلیغات
استقلال ابی - کی‌روش:با کره‌ای‌ها جشن‌صعود می‌گیریم

فوتبال ایران

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی ایران برابر کره‌جنوبی که بعدازظهر امروز دوشنبه در محل سالن کنفرانس خبری ورزشگاه "مونسو" برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و عذرخواهی به خاطر تاخیر، با بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه به خاطر ترافیک امروز تاخیر داشتیم و به نشست خبری دیر رسیدیم. اگر آقای چوی بودند، ایشان شروع به جنگ می‌کردند اما ما با عذرخواهی کارمان را شروع می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: در درجه اول از جانب تیم ملی ایران به تیم ملی کره‌جنوبی تبریک می‌گویم زیرا از نظر ریاضی و روی کاغذ صعودش به جام جهانی قطعی شده است. این خواسته قلبی ماست و از صمیم قلب و با تمام انگیزه اینجا حضور داریم که فردا بازی خوبی را انجام دهیم و در کنار تیم ملی کره‌جنوبی صعودمان را به جام‌جهانی جشن بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین تاکید کرد: با احترامی که برای تیم ملی کره‌جنوبی قائل هستیم، در اینجا حضور داریم تا ماموریت‌مان را به اتمام برسانیم و با انگیزه بالا فردا بتوانیم به این مهم دست یافته و صعودمان به جام جهانی را قطعی کنیم.

وی در مورد صحبت بازیکن تیم کره‌جنوبی اظهار داشت: با توجه به تجربه 33 ساله در کشورهای مختلف باید بگویم هیچگاه صحبت‌هایی همچون خون و انتقام را قبل از یک بازی فوتبال نشنیده بودم، پس باید این صحبت‌ها را همین جا تمام کنیم. من به خوبی فوتبال و کشور کره را می‌شناسم، همانطور که همه مردم دنیا آنها را ملتی مودب، مهربان و هم نوع دوست می‌دانند،من هم این عقیده را دارم. پس هیچگاه به خاطر صحبت یکی دو نفر نوع نگاه‌مان را به بازی عوض نمی‌کنیم.

کی‌روش در ادامه افزود: من فکر می‌کنم باید برای تمام هواداران ایرانی و کره‌ای فوتبال زیبایی را ارائه کنیم و همانطوری که در قانون فیفا بر بازی جوانمردانه تاکید شده است. این یک رسم ایرانی است که قبل از هر بازی برای رقبای خود گل می‌بریم. فردا هم این کار را انجام خواهیم داد و برای رقیبمان که می‌خواهیم با آن به جام جهانی برویم، گل خواهیم برد.

وی افزود: وقتی صحبت از انتقام می‌شود ما تنها با زبان فوتبال پاسخگوی این مسائل خواهیم بود و تنها با فوتبال جوابگوی این اظهار نظرها خواهیم بود. اما وقتی صحبت از خون می‌شود ما با تحرک بیشتر، عرق ریختن و سعی مضاعف در زمین سعی می‌کنیم جوابگوی مسائل باشیم. جملات انتهایی من هم بسیار ساده و شفاف است. ما اینجا حضور داریم صعودمان را به جام جهانی جشن بگیریم. ما اینجا نیامده‌ایم که مقابل کره باشیم بلکه آمده‌ایم با آنها برای صعود به جام جهانی بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین اظهار داشت: در جنگ مقابل حریف‌تان می‌جنگید اما در مسابقات اینچنینی با رقیب بازی می‌کنید و ما هم چنین عقیده‌ای داریم. در اینجا از رسانه‌های کره‌ای و ایرانی درخواست دارم بیائیم از فوتبال لذت ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بود پیراهن تیم ملی ازبکستان را برای "چوی" بخرید، آیا این کار را انجام دادید خاطرنشان کرد: بیائیم یک ذره شوخی کنیم و شادتر شویم. من آماده بودم یک پیراهن بیاورم اما وقتی ایشان 11 تا خواستند، نتوانستم این تعداد پیراهن را تهیه کنم. در حقیقت تلاشم این خواهد بود که در اتمام بازی با آقای چوی دست بدهیم و صعود هر دو تیم به جام جهانی را با همدیگر جشن بگیریم. این مایه افتخارم خواهد بود، به ایشان پیراهن تیم ملی ایران را هدیه کنم.

کی‌روش در پایان در پاسخ به این سوال که بعد از دو سال در ایران، چقدر حس ایرانی بودن می‌کنید که می‌گوئید ما می‌خواهیم به جام جهانی برویم؟، گفت: اینجا خانه و خانواده من است.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال کره‌جنوبی و ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی 2014 برزیل به آخرین بازی این مرحله است ساعت 16:30 روز سه‌شنبه 28 خرداد در شهر اولسان کره برگزار خواهد شد. کره‌جنوبی با 14 امتیاز در صدر گروه اول است و ایران با 13 امتیاز دوم است. ازبکستان نیز با 11 امتیاز در رده سوم قرار دارد