تبلیغات
استقلال ابی - كی‌روش هلم داد و گفت زودتر شروع كن
و به من گفت بازی را زود شروع كن و من هم دنبال بازیكن خودی می‌گشتم تا توپ را به او بدهم.برای محسن مسلمان كه تازه 22 ساله شده، بازی روبروی لبنان تجربه‌ای فراموش نشدنی بود. او سومین بازی ملی خود را در روزی انجام داد كه تیم ملی از حریف خود پیش بود و البته كارلوس كروش ناراضی از عقب‌نشینی بی‌دلیل بازیكنان

همین نارضایتی كروش، دامن مسلمان را هم گرفت تا او با هل سرمربی تیم ملی به سمت دروازه لبنان حركت كند. محسن مسلمان كه از امیدهای فوتبال ایران است و هافبكی خوش تكنیك به سوالات پاسخ می‌دهد.

با یك بازی خوب و حساب شده لبنان را بردید. خودت پیش‌بینی این برد را می‌كردی؟

ما به گل‌های زیاد نیاز داشتیم و به همین دلیل فكرش را هم می‌كردیم اگر در نیمه اول دروازه لبنان را باز كنیم می‌توانیم با اختلاف این تیم را شكست بدهیم. می‌دانستیم اگر كار به روز آخر بكشد و ما با كره مساوی كنیم این گل‌های زیاد است كه می‌تواند ما را مستقیما به جام جهانی بفرستد. خدا را شكر بازی را خیلی خوب شروع كردیم و نیمه اول 2 گل به لبنان زدیم. نیمه دوم هم همینطور. البته خیلی از توپ‌های ما هم داخل دروازه نرفت وگرنه می‌توانستیم با اختلاف بیشتری لبنان را ببریم.

استقبال مردم چقدر در به دست آمدن این برد موثر بود؟

خیلی خیلی تاثیر داشت. مردم از ما برد می‌خواستند و با تشویق‌های خود ما را با انرژی بیشتری به سمت دروازه لبنان می‌فرستادند. جو استادیوم و صدای تشویق آنها شرایط را برای ما بهتر كرد و خوشحالم كه با این برد هدیه كوچكی به تماشاگران دادیم.

به نظرت با برد مقابل لبنان چند درصد شانس صعود مستقیم به جام جهانی را داریم؟

الان همه چیز دست خودمان است. یعنی خودمان هستیم كه می‌توانیم صعود به برزیل را تضمین كنیم. آن هم با كسب یك برد شیرین مقابل كره در اولسان. مطمئن باشید برای برد به كره می‌رویم، چون اگر خدای ناكرده ببازیم همه چیز برای صعود ما به هم می‌ریزد و راهی پلی‌آف می‌شویم.

فكر می‌كردی مقابل لبنان به تو بازی برسد؟

با توجه به شرایط تمرینی و اینكه مربیان چند بار با من صحبت كردند فكرش را می‌كردم كه بازی كنم و روبروی لبنان در زمین حضور داشته باشم. البته مهم نیست من چه قدر بازی کنم باور کنید تنها چیزی که به آن فکر می کنم این است که به جام جهانی برویم چرا که ما لیاقت جهانی شدن را داریم و مطمئن هستم که حتی آسیا هم اگر ایران به جام جهانی نرود ضرر کند.آسیا به فوتبال ایران احترام می گذارد و این به دلیل فوتبال زیبایی است که ما ارائه می دهیم.

حركات كی روش كنار زمین یكی از نكات جالب بازی ایران مقابل لبنان بود. شور و حال او در كنار چمن تا چه حد روی شما بازیكنان داخل زمین تاثیر می‌گذارد؟

كی روش با هیجانی كه كنار زمین به نمایش می‌گذارد میل به پیروزی را در بازیكنان بیشتر می‌كند. او باعث می‌شود تا ما بازیكنان با احساس مسوولیت بیشتری بازی كنیم و با تفكر به سمت دروازه حریف یورش ببریم. به شخصه معتقدم وجود كی روش كنار زمین یك نعمت است برای تیم ملی كه روزهای حساسی را سپری می‌كند.

البته یكی از همین حركات در كنار زمین دامن تو را هم گرفت. چه شد كه كی روش تو را هل داد؟

او به من گفت بازی را زود شروع كن و من هم دنبال بازیكن خودی می‌گشتم تا توپ را به او بدهم. وقتی هم كه اوت را پرتاپ كردم كروش مرا به سمت دروازه لبنان هل داد تا زودتر به دروازه حریف برسم.

از حركت او ناراحت نشدی؟

چرا باید ناراحت شوم. در آن صحنه هم می‌خواست نكته‌ای را به من بگوید. كی روش مربی‌ام است و تاكنون مسائل بسیاری را از او یاد گرفته‌ام.

برای فصل بعد چه برنامه‌ای داری؟

فعلاٌ فقط به تیم ملی فکر می کنم و پلی آف پیشنهادات خوبی دارم اما باور کنید الان وقت انتخاب تیم نیست و مهمتر از آن تیم ملی است و در مرحله بعد بازی پلی آف انشا الله بعد از صعود به جام جهانی با خوشحالی در این مورد تصمیم می گیرم.

ذوب آهن می ماند؟

خب قطعاً ما زحمت زیادی کشیدیم که سقوط نکنیم و به این مرحله برسیم حالا هم شک نکنید که با تمام قوا به مصاف پاس می رویم تا این تیم را شکست دهیم و حضور خودمان را در لیگ برتر قطعی کنیم.